بازرگانی بهار
خانه - دسته‌بندی نشده - نمایندگی فروش رب گوجه آذوقه

نمایندگی فروش رب گوجه آذوقه

رب گوجه آذوقه تنها محدود به خاصیت ضدسرطانی بودن آن نمی‌باشد وهمانطور که درادامه خواهید دید رب گوجه فرنگی آذوقه تاثیربسیارمثبتی درپیشگیری ازعوارض ناشی ازآفتاب سوختگی هم دارد. طبع رب گوجه فرنگی برای افرادی که طب سنتی را دنبال می‌کنند، توجه به طبع خوراکی‌های مختلف بسیارحائزاهمیت است. نکته مهمی که در اینجا باید به آن توجه شود، این است که اگرچه طبع رب گوجه فرنگی مانند گوجه فرنگی، سرد است اما، از نظر درجه سرد بودن بسیار متعادل ‌ترازخود گوجه می‌ باشد. دلیل متعادل شدن طبع رب گوجه فرنگی نسبت به ماده اولیه آن، استفاده از فرآیندهای پیش‌گرمایش است که به خصوص درفرآیند هات ‌بریک بسیارچشمگیرخواهد بود.

رب گوجه آذوقه ضد آفتاب‌سوختگی است
از جمله دیگرخواص رب گوجه آذوقه خاصیت ضد آفتاب‌‌ بودن آن است. مصرف کردن رب گوجه فرنگی، می‌تواند شما را در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت نماید. مقاله‌ای که در ماه می ۲۰۰۱ در مجله تغذیه منتشر شد، نشان داد که مصرف روزانه ۴۰ گرم رب گوجه فرنگی به همراه ۱۰ گرم روغن زیتون به مدت ۱۰ هفته، می‌تواند تا ۴۰ درصد آفتاب‌سوختگی را کاهش می‌دهد

ترکیبات رب گوجه آذوقه صنعتی
رب گوجه آذوقه برای اولین باردرخانه‌ ها و کارخانه های تولید شد. ایتالیایی‌ها برای طعم دارکردن پاستاهای خود با طعمی متفاوت و جدید، تصمیم گرفتند سسی ازعصاره گوجه فرنگی تهیه کنند و این شد که سیسیل و دیگر شهرهای جنوب ایتالیا به مهدرب گوجه فرنگی تبدیل شدند.درحال حاضرهم کشورهای حاشیه مدیترانه از پیشتازان تولید ومصرف رب گوجه فرنگی دردنیا هستند. شاید برایتان جالب باشد بدانید بیشترساکنان مدیترانه ترجیح می‌دهند رب گوجه را خالص مصرف نکنند وبا ترکیب آن با موادی مانند روغن زیتون و انواع سبزی‌های تازه، طعم دلپذیری به غذایشان بدهند. آن‌ها معمولاً رب را مانند ما ایرانی‌ها سرخ نمی‌کنند و دوست دارند طعم خود رب زیر زبانشان بیاید.

معرفی مراحل تهیه رب گوجه آذوقه
طرز تهیه طرز تهیه رب گوجه آذوقه وهمچنین پخش عمده رب گوجه آذوقه ایرانی درکارخانه ، مستلزم عبوراز مراحل زیر می‌باشد:
۱٫ دریافت گوجه فرنگی
۲٫ خیساندن وشستشوی مقدماتی گوجه
۳٫ سرورتینگ و شستشوی گوجه
۴٫ خردکردن گوجه
۵٫ پخت اولیه
۶٫ فیلتراسیون
۷٫ تانک فرموله
۸٫ تغلیظ آب گوجه
۹٫ پاستوریزاسیون
۱۰٫ پرکردن در قوطی ودر بندی
۱۱٫ پاستوریزاسیون قوطی پر شده
۱۲٫ عبور از زیردوش آب سرد
۱۳٫ خشک کردن
۱۴٫ اتیکت زنی وبسته بندی
۱۵٫ عرضه به بازار

همانطور که قبلا مراکز  تولید کنسرو سیراف از طریق سایت توضیخ داده شده است.روش های ارتباطی از طریق سایت جهت تهیه رب گووجه آذوقه نیز به شرح زیر می باشد:
www.konservsazi.ir
شماره های تماس :
۰۹۳۹۸۳۲۹۵۸۱
۰۹۱۲۵۴۹۳۲۸

کانال تلگرام